Bizi Arayın 0 312 425 20 30

Eğitmenlerimiz

Lokman ÖZER

EĞİTMEN CHEF

Eğitmen Şef Lokman Özer 1970 yılında Sivas Divriği'de doğdu. Eğitim hayatına Ankara'da başladı. 1985 yılında " Rio Pastanesi' nde" meslek hayatına adım attı. 1992 yılında Divan Pastanesi' ne geçti. Uzun yıllar "Divan Pastanesi" nde çalıştıktan sonra 2000 yılında "Kuki House" da "Üretim Koordinatör"ü olarak çalıştı. Aynı dönemde "Pastacılık Kursları" düzenleyip eğitimler verdi.

2002 yılında Turizm ve Otelcilik bölümüne girdi ve başarıyla mezun oldu. 2003 yılında "Tatlı Kurabiye" dalında "Türkiye En Yaratıcı Pastacılık" ödülünü aldı.

Farklı kurum ve kuruluşlara ait onlarca madalya ve başarı belgesine sahip olan Şef Eğitmen Lokman Özer halen Ankara Başkent Kocatepe Pastacılık ve Aşçılık Akademisi"nde Pastacılık eğitimleri vermektedir.

MURAT TOSUN

EĞİTMEN CHEF & OWNER

1977’de Ankara da doğmuştur. Aşçılık mesleğine ilk adımı 1992 yılında İstanbul da atmıştır. Çalıştığı restaurantta ustasını izleme fırsatı, bir gün işi bırakıp gitmek zorunda kalan ustasının yerine geçmesini sağlamıştır. Bu fırsatla kendini geliştirerek farklı mutfak disiplinlerini öğrenmiştir. İtalyan Chef Maestrelli Claudio ve çeşitli gurmelerin yanında çalışmaları esnasında tecrübelerini geliştirmiş ve yemek yeme ve yapma eylemini farklı perspektiflerden ele almıştır. Dünya mutfakları üzerine birçok eğitim ve seminer programlarına katılmıştır.

Profesyonel aşçılık kariyerine MNG Holding MNG’nin özel aşçısı olması ünvanıyla başlamış ve önemli Devlet Kurumları ve Turkcell gibi önde gelen Telekomünikasyon firmasında aşçıbaşı olarak bilgi ve sanatını sunmuştur. Katıldığı yerel yemek yarışmalarında jüri görevinde yer almış ve genç yeteneklere bilgisini aktarma olanağını elde etmiştir. Ankara’nın önemli lokali olan Atlıspor Klübünde yönetcilik görevini üstlendi. Sonrasında ise Leman kültür Cafe ve Pool pub mutfaklarının Ankara mutfakları koordinatörlüğü görevlerini yaptı.

Murat Tosun, şuan sahibi olduğu mutfakonsept.com isimli site ve danışmanlık şirketiyle çalışma hayatına devam etmektedir.. Menü planlama ve mutfak dizaynı, events, catering, satınlama, cost, misafir ilişkileri, iş geliştirme ve mutfak yönetimi konularında uzman konuma sahiptir.

Ona göre; ‘Ocakta pişirdiğimiz sadece basit bir yemek değil, pişiren kişinin kültürü, nefesi, zihniyeti, sanatı yani ta kendisidir.’ Aynı zamanda bu tadı pişiren kişinin de ruhlara dokunma kabiliyetine sahip bir sanatçı olduğunu belirtiyor.

Mutfak sevgisinin insanı bir hedefe yönelttiğini yaşayarak görmüş olan bir chef olarak, bu doğrultuda da her gün yeni başlangıçlar, yeni meraklar, yeni tatlar elde etme ve bunları test etme, yeni düşüncelerle insanı sürekli olarak yeniliğe sevk ettiğini ifade etmektedir. Yemek yapma sürecinin ilk şartı olarak bilgi ve deneyim, doğru malzemelerle çalışma, planlama ve bunları eşleştirme ve son olarakta sayısız sonsuz olan hayal gücü ve yaratma yeteneği olarak tanımlıyor.

Dünyayı tanıyan, sürekli araştıran ve yaratıcılığı ön planda tutan chefler gibi en sıradan yemeklerle bile kendi üslubunu/biçemini oluşturan ve onları eşiz yorumuyla birleştiren bunu da çarpıcı olarak hissettiren bir chef…

VEDAT ALPARSLAN

EĞİTMEN CHEF

Vedat ALPARSLAN

Şef Eğitmen 

1965 Bolu Mengen doğumlu olan Şef Vedat ALPARSLAN, 1982 yılında aşçılık hayatına başladı. İlk olarak Kuşadası İmbat Hotel’de aşçı olarak görev yaptı. Aynı yıl içerisinde Damla Restaurant’da Şef olarak göreve başladı ve burada 4 yıl süreyle çalıştı. Ardından en önemlileri Hilton, Sheraton, Swiss Otel olmak üzere bir çok otelde "Organizasyon Şefliği", "İdari Şeflik" görevlerini başarıyla yerine getirdi.

Şef Eğitmen Vedat ALPARSLAN son olarak 2012 yılında İstanbul Etiler’de yer alan Kile Restaurant’ta "İdari Şeflik" yaparak emekliye ayrıldı. Devamında Türk-Japon Vakfının Bien Corosso’da gerçekleştirdiği hobi grubu eğitmenliğini yaptı. Ardından Renova Spor Merkezinin gerçekleştirdiği hobi grubu eğitmenliğini üstlendi. Ayrıca Fransız ve İtalyan Kültür merkezlerinin ayrı ayrı pratik eğitimlerini gerçekleştirdi.

Vedat ALPARSLAN halen aktif olarak Cafe ve Restaurantlara danışmanlık hizmeti ve eğitim hizmetleri vermekte olup "Başkent Kocatepe Aşçılık Akademisi"'nin Şef Eğitmenidir.