Bizi Arayın 0 312 425 20 30

Biz Kimiz

         

      Vedat ALPARSLAN                                      

 

       Şef Eğitmen  

       

  1965 Bolu Mengen doğumlu olan Şef Vedat ALPARSLAN, 1982 yılında aşçılık hayatına başladı. İlk olarak Kuşadası İmbat Hotel’de aşçı olarak görev yaptı. Aynı yıl içerisinde Damla Restaurant’da Şef olarak göreve başladı ve burada 4 yıl süreyle çalıştı. Ardından en önemlileri Hilton, Sheraton, Swiss Otel olmak üzere bir çok otelde "Organizasyon Şefliği", "İdari Şeflik" görevlerini başarıyla yerine getirdi.


Şef Eğitmen Vedat ALPARSLAN son olarak 2012 yılında İstanbul Etiler’de yer alan Kile Restaurant’ta "İdari Şeflik" yaparak emekliye ayrıldı. Devamında Türk-Japon Vakfının Bien Corosso’da gerçekleştirdiği hobi grubu eğitmenliğini yaptı. Ardından Renova Spor Merkezinin gerçekleştirdiği hobi grubu eğitmenliğini üstlendi. Ayrıca Fransız ve İtalyan Kültür merkezlerinin ayrı ayrı pratik eğitimlerini gerçekleştirdi.

Vedat ALPARSLAN halen aktif olarak Cafe ve Restaurantlara danışmanlık hizmeti ve eğitim hizmetleri vermekte olup "Başkent Kocatepe Aşçılık Akademisi"'nin Şef Eğitmenidir.


Lokman ÖZER

Şef Eğitmen

Eğitmen Şef Lokman Özer 1970 yılında Sivas Divriği'de doğdu. Eğitim hayatına Ankara'da başladı. 1985 yılında " Rio Pastanesi' nde" meslek hayatına adım attı. 1992 yılında Divan Pastanesi' ne geçti. Uzun yıllar "Divan Pastanesi" nde çalıştıktan sonra 2000 yılında "Kuki House" da "Üretim Koordinatör"ü olarak çalıştı. Aynı dönemde "Pastacılık Kursları" düzenleyip eğitimler verdi.

2002 yılında Turizm ve Otelcilik bölümüne girdi ve başarıyla mezun oldu. 2003 yılında "Tatlı Kurabiye" dalında "Türkiye En Yaratıcı Pastacılık" ödülünü aldı.

Farklı kurum ve kuruluşlara ait onlarca madalya ve başarı belgesine sahip olan Şef Eğitmen Lokman Özer halen Ankara Başkent Kocatepe Pastacılık ve Aşçılık Akademisi"nde Pastacılık eğitimleri vermektedir.